Nabór projektów do Filmteractive Market 2017 otwarty

ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ DO 30 CZERWCA

Nabór projektów do Filmteractive Market 2017 otwarty

Ruszył nabór projektów do piątej edycji Filmteractive Market, która skierowana jest do przedstawicieli przemysłów kreatywnych, startupów oraz twórców wykorzystujących nowe technologie w takich obszarach jak gry, VR, AR, A/V, social media czy mobile.

Filmteractive Market skierowany jest do twórców projektów z zakresu innowacyjnych treści oraz rozwiązań technologicznych, których zgłoszone prace oceni międzynarodowe jury. Wyłonieni finaliści będą mieli okazję zaprezentować swoje prace w październiku przed publicznością Filmteractive w ramach Strefy Innowacji, ale przede wszystkim podczas sesji pitchingowych przed zaproszonymi na festiwal przedstawicielami branży reklamowej, funduszy inwestycyjnych oraz marketerami.

Wszystkie zainteresowane strony, chcące rozwinąć, sprzedać lub kupić ciekawy projekt czy też rozwiązanie technologiczne będą miały okazję spotkać się już po raz piąty w łódzkiej Filmówce.

W tym roku stawiamy na pomysły powiązane z nowoczesną rozrywką online, które zainteresują odbiorców generacji Y i Z. Mam tu na myśli miedzy innymi zarówno seriale, internetowe gry fabularne, czy też nowatorskie formaty łączące TV z Mobile. Market jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem, które pozwala wiązać niestandardowe idee zarówno z obszaru nowych technologii, marketingu, jak i biznesu. A to w efekcie pozwala rozwijać i wdrażać najnowsze trendy komunikacji interaktywnej, o której mówimy podczas samego festiwalu.

Olgierd Cygan, pomysłodawca Filmteractive

W tym roku organizatorzy postawili na projekty: 
- A/V z potencjałem digital marketingowym interaktywne
- wykorzystujące w kreatywny sposób technologie  
- gry video z innowacyjnym podejściem do doświadczenia gracza wykorzystujące wirtualną oraz rozszerzoną rzeczywistość
- które można opisać jednym z tagów #socialmedia #mobile #VR #gaming #innovation #interactive #360 #storytelling #immersive #creative #digital


Projekty można zgłaszać do 30 czerwca 2017 roku poprzez aplikację dostępną na stronie filmteractive.eu
FB_750x750.png

Market jest częścią międzynarodowej imprezy Filmteractive, która w 2017 roku odbędzie się w połowie października. Festiwal jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku reklamowego, a jego celem jest stworzenie miejsca, gdzie w kreatywnym środowisku biznes spotyka się z nowymi technologiami. Filmteractive to również niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów w przyjaznej, kameralnej atmosferze Szkoły Filmowej w Łodzi. To tutaj co roku spotykają się ludzie biznesu, reklamy i przemysłów kreatywnych, by razem kreować i stawiać wyzwania przyszłości branży marketingowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Filmteractive Market 2017 Call for Projects is open

It’s the beginning of project submission for the 5th edition of Filmteractive Market directed towards representatives of creative industries, startups and creators using new technologies in games, VR, AR, A/V, social media or mobile.
Which trends will knock the marketing world out?

Does virtual reality bring the promise of changing marketing for the better? How will it influence the process of building bond between a user and consumer with a brand? What makes individually designed message a mass success? Answers to these and many other questions could be found at this year’s Filmteractive 2016.
Jakie trendy znokautują świat marketingu?

Czy wirtualna rzeczywistość niesie ze sobą obietnicę zmiany marketingu na lepsze? W jaki sposób będzie wpływać na proces budowania więzi użytkownika i konsumenta z marką? Co sprawia, że indywidualnie zaprojektowany przekaz odnosi masowy sukces? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było znaleźć podczas tegorocznego festiwalu Filmteractive 2016.
Zwycięskie projekty Filmteractive Market 2016

W tym roku nagrodę główną Filmteractive Market 2016 (10 000 pln oraz zaproszenie na MIPTV), współufundowaną przez Program Kreatywna Europa oraz Deloitte Digital, zdobył projekt Virtelio z Luxeburga. Jurorzy przyznali również nagrodę za drugie i trzecie miejsce – zdobyły je polski projekt Cherbobyl VR oraz hiszpański RAY.

Filmteractive Market 2017 Call for Projects is open

It’s the beginning of project submission for the 5th edition of Filmteractive Market directed towards representatives of creative industries, startups and creators using new technologies in games, VR, AR, A/V, social media or mobile.