Startup ostry jak brzytwa
Startup ostry jak brzytwa

Startup ostry jak brzytwa

Opublikowany

Dollar Shave Club to odpowiedź na potrzebę części rynku, której głównymi konsumentami są mężczyźni. To jeden z pierwszych sklepów internetowych, oparty na modelu subskrypcji i miesięcznego abonamentu, dostarczający maszynki do golenia. Jak z pozornie mało porywającej niszy uczynić dochodowy biznes?

Dollar Shave Club wystartował na początku 2012 roku. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu YouTuba i opublikowaniu, 6 marca 2012 roku, promocyjnego filmu szybko zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych. W ciągu pierwszych dni viralowy hit obejrzano ponad 2 miliony razy, do końca marca licznik nabił 4 miliony wyświetleń. Dzisiaj ta liczba zbliża się do 25 milionów.

Jaki cel przyświecał twórcom startupu?

Jak sami mówią byli zmęczeni wydawaniem 15-20 dolarów na markowe maszynki do golenia czy nożyki. W odpowiedzi na to, stworzyli własne maszynki i zaczęli ich sprzedaż w subskrypcji za maksymalnie 9 dolarów miesięcznie.

Początkowo firma działała na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak szybko ruszyły dostawy do Kanady, a niedługo potem do Australii. W tym samym czasie do ofert weszły chusteczki odpowiadające na męskie potrzeby oraz kosmetyki do golenia i układania włosów.

Szalone tempo rozwoju, zawrotna ilość subskrybentów i wzrost zatrudnianych osób doprowadziły do zainteresowania startupem grupy Unilever. Po 5 latach Dollar Shave Club został kupiony za kwotę 1 miliarda dolarów w gotówce.
Dollar Shave Club to ciekawy przykład, jak z pozornie nieciekawego produktu, przy pomocy YouTuba i mediów społecznościowych, uczynić dochodowy biznes. Matt Sausmer, Senior Producer w Dollar Shave Club, będzie gościem tegorocznej, warszawskiej edycji FIlmteractive Festival.W tym roku po raz pierwszy festiwal Filmteractive odbędzie się 12 października w Warszawie. Hasło tegorocznej, warszawskiej edycji to „Brands of the future”. Z kolei łódzkie spotkanie będzie poświęcone silnym markom, które wspierając kulturę, tworzą ciekawe projekty artystyczne - pod hasłem "Content of the Future" odbędzie się 17 października. Deloitte Digital jest partnerem strategicznym wydarzeń.


Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na stronie wydarzenia filmteractive.eu
belkaPL_01.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wideo dominującym contentem wśród wymagających odbiorców

temu

Tworzenie treści, które przyciągną uwagę i zainteresują widzów jest obecnie kluczowym wyzwaniem twórców i marketerów. Wraz ze zmianami technologicznymi oraz społecznymi, ewoluują trendy dotyczące tego, co angażuje odbiorców. Sposób konsumpcji treści zmienia się. O tym, jak stworzyć dobry content i dlaczego treści wideo zyskują na popularności, podczas tegorocznej edycji festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive, mówili przedstawiciele marek konsumenckich oraz mediowych takich jak Facebook, Google, WARC, Deloitte Digital, Allegro, Showmax, Contently czy Pixar. Deloitte Digital jest patronem strategicznym konferencji.
Zwycięskie projekty Filmteractive Market 2017

temu

Nagrodę główną Filmteractive Market 2017 (8 000 pln), sfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdobył projekt Wykreślona Warszawa. Jurorzy przyznali również wyróżnienia – zdobyły je projekt Run Like Hero oraz Wirtualny przewodnik dla osób z autyzmem nagrodzone zaproszeniami na MIPTV 2018.
#AR #VR #GAMING, czyli to co najlepsze w startupach 2017

temu

Spośród zgłoszonych projektów interaktywnych na Filmtercative Market, panel ekspercki wybrał już po raz piąty ośmiu finalistów. Kto wygra nagrodę główną w tym roku dowiemy się już 17 października w Łódzkiej Filmówce.
Wideo na Facebooku – transmisje na żywo najbardziej angażują widzów

temu

Wideo w Internecie zmienia układ siły na rynku reklamowym. Według badania Wideo mobile 2016, ponad 40 proc. użytkowników deklaruje, że ogląda wideo online na urządzeniach mobilnych. Konsumenci są również coraz bardziej skłonni wydawać pieniądze na tego typu transmisje, które są tym samym najdynamiczniej rozwijającym się formatem digital. Dzięki temu wideo online stanowi idealne rozwiązanie dla firm szukających nowych sposobów na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?

Razor-sharp start-up

Dollar Shave Club responds to the needs of male consumers. It is one of the first subscription e-commerce platforms, which sells razors for a monthly fee. How to make a profitable business in a seemingly uninteresting market niche?