O komunikacji marek przyszłości – rozmowa z Arturem Kurasińskim
O komunikacji marek przyszłości – rozmowa z Arturem Kurasińskim

O komunikacji marek przyszłości – rozmowa z Arturem Kurasińskim

Opublikowany

12 października odbędzie się 7. edycja Filmteractive – festiwal po raz pierwszy gości w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich latach, głównym tematem wydarzenia będzie komunikacja marketingowa i to, jak wpływają na nią nowe media i innowacje technologiczne, zmieniając dotychczasowe modele biznesowe. Festiwal poprowadzi aktywny komentator branżowy – Artur Kurasiński.

Filmteractive Festival: Czy video odgrywa dziś faktycznie tak ważną rolę w internecie? Czy fabuła staje się ważniejsza od pokazywania produktu/brandu?

Artur Kurasiński: Mark Zuckerberg powiedział, że żyjemy w „złotej erze wideo” zgrabnie podsumowując to, co się dzieje wokół nas. Serwisy społecznościowe na wyścigi dodają możliwość zamieszczania plików wideo, mobile wspomaga generowanie treści wideo – nie dlatego, że taka jest moda tylko dlatego, że wideo lepiej konwertuje, przyciąga uwagę i oddziałuje na użytkowników lepiej niż inne treści statyczne (tekst czy obrazki). W zalewie „ruchomego contentu” pojawia się też wyzwanie – ten kto tworzy lepszą narrację, bardziej przemyślaną treść wygrywa. Nie sztuką jest wyjść na ulicę i nagrywać, co popadnie, tylko mieć przemyślany scenariusz i umieć zmontować materiał pod kątem grupy odbiorców.

FF: Co z przyszłością komunikacji marek: kiedy zapanuje w końcu VR/AR? Czy dobrze skonstruowana opowieść będzie zawsze ważniejsza od technologii? 

Artur Kurasiński: VR raczej będzie technologią wspierającą. Wszystko wskazuje na to, że to AR będzie główną linią frontu. Rozwój tej technologii dzięki Apple i Google jest niesamowity i już pokazuje, że nie trzeba mieć okularów i komputera za 8 tysięcy złotych, żeby móc cieszyć się rzeczywistością rozszerzoną. To telefony (mobile) będą tym komponentem, który wywoła rewolucję.

FF: Jakim wyzwaniom powinny dziś sprostać marki, żeby nie tylko teraz wytyczać trendy, ale nie stracić z perspektywy swojej przyszłości na rynku? 

Artur Kurasiński: Marki obecnie muszą być empatyczne i być blisko swoich klientów (a raczej fanów). Powinny umieć wyzwalać emocje i je kanalizować po to, aby wzmacniać swój przekaz. Nie jest prawdą, że są marki, których nie da się zareklamować – są tylko marketerzy bez wyobraźni.

FF: Dlaczego warto wśród tylu październikowych wydarzeń wybrać właśnie Filmteractive

Artur Kurasiński: Ponieważ (tak jak rok temu) będzie można posłuchać na żywo od bardzo doświadczonych osób jak będzie wyglądała przyszłość marek i komunikacji marketingowej. Jeśli wybierasz się na kilka konferencji – zrezygnuj i wybierz Filmteractive. Nie będziesz żałował!
film 325.jpg
Artur Kurasiński
Autor bloga blog.kurasinski.com, przedsiębiorca, zawodowo zajmuje się analityką YouTube’a (współtwórca narzędzia Fokus oraz MUSE). Współtworzy cykl spotkać dla przedsiębiorców Aula Polska oraz konkurs Aulery. Prowadzi również vloga gdzie tworzy program „Seria z AK74”. Skupia się na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger, vloger oraz aktywny komentator branżowy.
belkaPL_01.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wideo dominującym contentem wśród wymagających odbiorców

temu

Tworzenie treści, które przyciągną uwagę i zainteresują widzów jest obecnie kluczowym wyzwaniem twórców i marketerów. Wraz ze zmianami technologicznymi oraz społecznymi, ewoluują trendy dotyczące tego, co angażuje odbiorców. Sposób konsumpcji treści zmienia się. O tym, jak stworzyć dobry content i dlaczego treści wideo zyskują na popularności, podczas tegorocznej edycji festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive, mówili przedstawiciele marek konsumenckich oraz mediowych takich jak Facebook, Google, WARC, Deloitte Digital, Allegro, Showmax, Contently czy Pixar. Deloitte Digital jest patronem strategicznym konferencji.
Zwycięskie projekty Filmteractive Market 2017

temu

Nagrodę główną Filmteractive Market 2017 (8 000 pln), sfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdobył projekt Wykreślona Warszawa. Jurorzy przyznali również wyróżnienia – zdobyły je projekt Run Like Hero oraz Wirtualny przewodnik dla osób z autyzmem nagrodzone zaproszeniami na MIPTV 2018.
#AR #VR #GAMING, czyli to co najlepsze w startupach 2017

temu

Spośród zgłoszonych projektów interaktywnych na Filmtercative Market, panel ekspercki wybrał już po raz piąty ośmiu finalistów. Kto wygra nagrodę główną w tym roku dowiemy się już 17 października w Łódzkiej Filmówce.
Wideo na Facebooku – transmisje na żywo najbardziej angażują widzów

temu

Wideo w Internecie zmienia układ siły na rynku reklamowym. Według badania Wideo mobile 2016, ponad 40 proc. użytkowników deklaruje, że ogląda wideo online na urządzeniach mobilnych. Konsumenci są również coraz bardziej skłonni wydawać pieniądze na tego typu transmisje, które są tym samym najdynamiczniej rozwijającym się formatem digital. Dzięki temu wideo online stanowi idealne rozwiązanie dla firm szukających nowych sposobów na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?

About brands of the future and their communication — interview with Artur Kurasiński.

October 12th will see the 7th edition of Filmteractive — for the first time the festival will be hosted in Warsaw. Similarly to previous years the main topic of the event will be marketing communication and the way it is affected by new media and technological innovation which transform the existing business models. The host for the festival will be industry commentator Artur Kurasiński.