Zwycięskie projekty Filmteractive Market 2017
Zwycięskie projekty Filmteractive Market 2017

Zwycięskie projekty Filmteractive Market 2017

Opublikowany

Nagrodę główną Filmteractive Market 2017 (8 000 pln), sfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdobył projekt Wykreślona Warszawa. Jurorzy przyznali również wyróżnienia – zdobyły je projekt Run Like Hero oraz Wirtualny przewodnik dla osób z autyzmem nagrodzone zaproszeniami na MIPTV 2018.

Tegoroczna edycja obfitowała w projekty o zróżnicowanej tematyce i zaawansowaniu technologicznym. To pokazuje, że Filmteractive Market niesie w sobie potencjał, podobnie jak prezentowane na nim prace. Realizacja tegorocznej edycji oraz nagroda główna zostały dofinansowane z nowego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącego rozwoju sektorów kreatywnych, którego celem jest wspieranie nowych mediów oraz nowych technologii.

Zwycięskie projekty Fimteractive Market 2017

Prace oceniane były dwuetapowo przez panel ekspercki, do którego w tym roku zostali zaproszeni:
Hicran Lefort (MIPTV)
Michał Kramarz (Google)
Kuba Dudek (SpeedUp Venture Capital Group)
Tomasz Kowalczyk (Bluesoft Ventures & Hardgamma Ventures)
Dorota Kosmicka (ATM Group S.A.)
Anna Iller (Allegro Group)
Rafał Baran (4Fun Media S.A.)
Dawid Marcinkowski (The Kissinger Twins)
Magdalena Drozdowska (Deloitte Digital)
Michał Jaskulski (Black Red White)
Wykreślona Warszawa – zwycięski projekt, którego twórcy postanowili odpowiedzieć na pytanie jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła II Wojna Światowa, czy faktycznie zasługiwała na miano „Paryża Północy”. Studio Pictureworks przez wiele lat poszukiwało projektów warszawskich budynków, które zostały zaprojektowane w dwudziestoleciu międzywojennym, ale przez burzliwe dzieje historii nigdy nie zostały zrealizowane. Dzięki interaktywnym wizualizacjom 360 na własnej skórze można poczuć jak wyglądałaby Warszawa niedotknięta zniszczeniami wojennymi.

market1_v2.jpg
Run Like Hero – gra, która ma za zadanie urozmaicać i uprzyjemniać codzienne treningi. Bieganie zyskuje dodatkowy cel, jakim jest ukończenie konkretnej, zadanej misji. Po dotarciu do wyznaczonego celu, gracz ma szansę poznać historię z nim związaną i odkryć nieznane do tej pory fakty. Aplikacja mobilna wykorzystuje moduł GPS, dzięki czemu pozwala na grę dostosowaną do otaczającej rzeczywistości.
Wirtualny przewodnik dla osób z autyzmem to kolejny polski projekt, który został wyróżniony w ramach Filmteractive Market. Wykorzystano tu technologię VR, która ma na celu ukazanie zdrowym osobom, jak wygląda percepcja chorego, jak postrzega świat i jakie bodźce do niego docierają. Problem autyzmu i związanych z nim ograniczeń dotyka ponad 5 milionów ludzi w Europie i ta liczba stale rośnie. Ograniczone zdolności komunikacji, utrudnione możliwości funkcjonowania, przekładają się na problem wykluczenia i odseparowania społecznego. World of VR - twórcy projektu, od 2016 roku współpracują z fundacją SYNAPSIS, wraz z którą wdrażają edukacyjny program wspierający aktywację osób z autyzmem na rynku pracy. Pierwszym filmem z cyklu jest „Mój pierwszy dzień w pracy”, który pokazuje, z punktu widzenia chorego, komunikację w środowisku pracy.
W pierwszym etapie, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostało 8 najlepszych projektów, które później prezentowano podczas Filmteractive Market w specjalnie przygotowanej, ogólnodostępnej Strefie Innowacji podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. Na drugim etapie, podczas łódzkiej edycji festiwalu Filmteractive eksperci mogli zadawać dodatkowe pytania w trakcie sesji pitchingowych, pozwalające im finalnie wybrać zwycięzców.

Filmteractive Market to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku odbyło się już po raz piąty. Na targi treści interaktywnych i crossmedialnych zgłaszane są innowacyjne projekty Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality, filmowe lub z obszaru interaktywnej rozrywki, gier czy digital content. Spotykają się na nich nie tylko twórcy, ale i przedstawiciele przemysłów kreatywnych, mediów, funduszy inwestycyjnych, a także marketerzy zainteresowani kupnem ciekawych rozwiązań technologicznych. Najważniejszym celem Filmteractive Market jest wyłonienie i wsparcie młodych twórców, jak i ułatwienie ich pomysłom nie tylko dotarcia do rzeszy odbiorców, ale przede wszystkim finansowego sukcesu na branżowym rynku.
Szczegółowa relacja na: instagram.com/FilmteractiveFestival

market1_v2.jpgmarket2_v2.jpg102_v2.jpg100_v2.jpg104_v2.jpg

Fot. Krzysztof Plebankiewicz |@FilmteractiveFestival

belkaPL_01.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wideo dominującym contentem wśród wymagających odbiorców

temu

Tworzenie treści, które przyciągną uwagę i zainteresują widzów jest obecnie kluczowym wyzwaniem twórców i marketerów. Wraz ze zmianami technologicznymi oraz społecznymi, ewoluują trendy dotyczące tego, co angażuje odbiorców. Sposób konsumpcji treści zmienia się. O tym, jak stworzyć dobry content i dlaczego treści wideo zyskują na popularności, podczas tegorocznej edycji festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive, mówili przedstawiciele marek konsumenckich oraz mediowych takich jak Facebook, Google, WARC, Deloitte Digital, Allegro, Showmax, Contently czy Pixar. Deloitte Digital jest patronem strategicznym konferencji.
#AR #VR #GAMING, czyli to co najlepsze w startupach 2017

temu

Spośród zgłoszonych projektów interaktywnych na Filmtercative Market, panel ekspercki wybrał już po raz piąty ośmiu finalistów. Kto wygra nagrodę główną w tym roku dowiemy się już 17 października w Łódzkiej Filmówce.
Wideo na Facebooku – transmisje na żywo najbardziej angażują widzów

temu

Wideo w Internecie zmienia układ siły na rynku reklamowym. Według badania Wideo mobile 2016, ponad 40 proc. użytkowników deklaruje, że ogląda wideo online na urządzeniach mobilnych. Konsumenci są również coraz bardziej skłonni wydawać pieniądze na tego typu transmisje, które są tym samym najdynamiczniej rozwijającym się formatem digital. Dzięki temu wideo online stanowi idealne rozwiązanie dla firm szukających nowych sposobów na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?
Filmteractive 2017 z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

temu

Tegoroczna edycja festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive została wsparta dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach programu "Łódzkie promuje".  . Więcej o ŁÓDZKIE PROMUJE na: promujelodzkie.pl

Filmteractive 2017 z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Realizacja tegorocznej edycji oraz nagroda główna dla najlepszego projektu Filmteractive Market - targów projektów interaktywnych - zostały dofinansowane z nowego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącego rozwoju sektorów kreatywnych, którego ce