Ruszył nabór projektów do Filmteractive Market 2016

Ruszył nabór projektów do Filmteractive Market 2016

Opublikowany

8 kwietnia ruszył nabór projektów do czwartej edycji Filmteractive Market. To wyjątkowa okazja dla twórców kreatywnie wykorzystujących nowe technologie do zaprezentowania swoich pomysłów przed przedstawicielami funduszy inwestycyjnych oraz branży marketingowej.

Filmteractive Market to...
...spotkanie, które pozwala łączyć niestandardowe pomysły zarówno z obszaru nowych technologii, marketingu, jak i biznesu. Filmteractive Market skierowany jest do twórców projektów z zakresu innowacyjnych treści oraz rozwiązań technologicznych, do branży reklamowej, do marketerów oraz do przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Wszystkie zainteresowane strony, chcące rozwinąć, sprzedać lub kupić ciekawy projekt czy też rozwiązanie technologiczne mają okazję spotkać się już po raz czwarty w łódzkiej Filmówce. Market organizujemy od 2013 roku - mówi Agata Wielgus, Project Manager Filmteractive – Zdobyte doświadczenie pozwala nam dokładnie określić, czemu ma służyć to wydarzenie i jakie korzyści z udziału w nim powinny płynąć dla poszczególnych stron, biorących w nim udział.

Zasady naboru
Nabór projektów do tegorocznej edycji potrwa od 8 kwietnia do 15 czerwca 2016. Po przejściu finałowej selekcji online, twórcy najwyżej ocenionych prac zaprezentują je podczas sesji pitchingowych, a także w ramach Strefy Innowacji – która jest nowością Filmteractive 2016.

W tym roku organizatorzy postawili na projekty:
• Interaktywne, wykorzystujące technologie (np. konsole i kontrolery do gier) w kreatywny sposób
• wykorzystujące wirtualną rzeczywistość
• będące więcej niż grą video
• które można opisać #socialmedia #mobile #VR #gaming #innovation #interactive

Aby zgłosić projekt, należy skorzystać z aplikacji: http://www.filmteractive.eu/market-cfp/enMarket a Filmteractive 2016
W tym roku wśród nowości pojawi się Srefa Innowacji, gdzie autorzy projektów będą mogli przez cały dzień prezentować zainteresowanym osobom swoje prace, na specjalnie przygotowanych do tego multimedialnych stanowiskach – tłumaczy Agata Wielgus – Sesje pitchingowe w tej edycji mają przypominać otwartą dyskusję – wszystko po to, by uczestnicy Marketu wyciągnęli z Filmteractive jak najwięcej korzyści.

Market jest częścią międzynarodowej imprezy Filmteractive, która w 2016 roku odbędzie się 29 września. Festival jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku reklamowego, a jego celem jest stworzenie miejsca, gdzie w kreatywnym środowisku biznes spotyka się z nowymi technologiami. Filmteractive to również niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów w przyjaznej, kameralnej atmosferze Szkoły Filmowej w Łodzi. To tutaj co roku spotykają się ludzie biznesu, reklamy i przemysłów kreatywnych, by razem kreować i stawiać wyzwania przyszłości branży marketingowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

film_213.jpg

grafika | 2,31 MB

Pobierz
film_207.jpg

grafika | 4,01 MB

Pobierz
FF_szablon_opis_v3.png

grafika | 685 KB

Pobierz

Filmteractive Market 2016 – Call for projects is now open!

8th of April marks the beginning of project submission for the 4th edition of Filmteractive Market. It is an unique opportunity for authors creatively utilizing new technologies to pitch their ideas in front of marketers representing big brands and decision makers from venture capital funds.