Jak złapać Millenialsa i nie pozwolić mu odejść?

Jak złapać Millenialsa i nie pozwolić mu odejść?

Opublikowany

Joeri van den Bergh dzięki swojej książce How Cool Brands Stay Hot stał się ekspertem od potrzeb i pragnień młodych ludzi. Pokolenia Y i Z nie mają przed nim tajemnic, a jego trafna analiza to lektura obowiązkowa każdego marketingowca.

Nuda = śmierć
Cechą pokolenia Y jest to, że szybko potrafi wykryć fałsz w marketingu, zdemaskować Cię. Wiarygodność i poczucie autentyczności są więc bardzo ważne. To sprawia markom trudność. Musisz bowiem pozostać wiernym własnemu DNA, z drugiej strony bez przerwy się zmieniać. Inaczej bowiem zostaniesz uznany za markę nudną – mówi Joeri van den Bergh i podkreśla, że to wyzwanie jest niezmienne i nie traci na aktualności. Millenialsi są znacznie bardziej pozytywni w porównaniu do swoich poprzedników: wierzą we własne siły, chętnie podejmują wyzwania i nie boją się porażki – razem można zrobić wszystko.

Sukces = CRUSH
Czym różni się pokolenie Y od wcześniejszej genracji – X? Jak zrozumieć jego świat, perspektywę z jakiej patrzy i do niego dotrzeć? Jaki model strategii przyjąć przy tworzeniu marki? Co sprawia, że dany brand staje się cool i jak ten status utrzymać? W jaki sposób osiągnąć autentyczność i szczerość w oczach Millenialsów? Czego oczekuje młody konsument? Na te i inne pytania, odpowiedzi można znaleźć w książce Joeri van den Bergha. Kluczowe dla pozycji How Cool Brands Stay Hot: Branding to Generation Y stały się opisane w niej czynniki, które definiują markę idealnie dopasowaną do potrzeb pokolenia Y: Coolness, Realness, Uniqueness, Self-identification with the brand oraz Happiness, czyli model CRUSH.

Y = cool
Pokolenie Y to obecnie najbardziej nieprzewidywalna, a zarazem atrakcyjna grupa docelowa. To do nich skierowane są kampanie wszystkich cool i in światowych marek. Książka van den Bergha jest podsumowaniem pięcioletnich badań nad psychologią młodego konsumenta. Pozycja stała się lustrem pokolenia Y, zdobywając przy tym prestiżowe nagrody: Expert Marketeer uznał ją za najlepszy tytuł marketingowy roku, a The American Marketing Association Foundation (AMAF) za najlepszą książkę marketingową roku. Pozycję oceniono jako znaczącą dla współczesnych tendencji marketingowych i wyznaczającą nowe standardy. Sam Joeri van den Bergh stał się ekspertem w pełni rozumiejącym zachowania, a także potrzeby pokolenia Y, dlatego nie mogło go zabraknąć na Filmteractive 2016 – festiwalu komunikacji interaktywnej. Joeri van den Bergh po raz pierwszy w Polsce już we wrześniu w Łódzkiej Filmówce.Joeri Van den Bergh jest współzałożycielem, partnerem zarządzającym oraz ekspertem NextGen w InSites Consulting – międzynarodowej agencji badającej “nowe generacje” (z biurami w Nowym Yorku, Londynie, Rotterdamie, Ghent i Timisoara.) Ma szerokie doświadczenie w obszarach brandingu, marketingu i reklamy skierowanych do dzieci, nastolatków oraz młodych osób dorosłych. Współpracuje z takimi markami jak: eBay, Coca-Cola, Spotify, Danone, IKEA, Heineken, Converse, Nestlé, AXA and Unilever, dla których przeprowadza badania oraz zapewnia doradztwo w kontekście młodzieży jako grupy docelowej. Jest uznanym międzynarodowym liderem w zagadnieniach związanych z wpływem Millenialsów oraz pokolenia Z na marketing i biznes. Autor wielokrotnie nagradzanej książki, która stała się szybko branżowym bestsellerem i została wydana również w Polsce: “Jak kreować marki, które pokocha pokolenie Y i Z?”Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Joeri_van_den_Bergh.jpg

grafika | 3,54 MB

Pobierz
Filmteractive_gradient.jpg

grafika | 63,7 KB

Pobierz
Photo_Book_3D.png

grafika | 2,46 MB

Pobierz
Filmteractive2016_patroni_partnerzy_sponsorzy.jpg

grafika | 105 KB

Pobierz

Brand cannot be boring - how to catch a Millennial and never let them go?

Joeri Van den Bergh thanks to his book How Cool Brands Stay Hot established himself as an expert in needs and wants of young people. For him Generations Y and Z have no secrets and his accurate analysis is a bible of every marketer.