O realnej komunikacji marek w wirtualnej rzeczywistości + o Millenialsach słów kilka- wywiad z Arturem Kurasińskim

O realnej komunikacji marek w wirtualnej rzeczywistości + o Millenialsach słów kilka- wywiad z Arturem Kurasińskim

Opublikowany

Pod koniec września w Łodzi odbędzie się 6. edycja festiwalu komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Podobnie jak w poprzednich latach jednym z tematów przewodnich będzie content marketing, do którego dołączą takie zagadnienia, jak wirtualna rzeczywistość, budowanie świata marki czy generacja Y, Z i kolejne. Festiwal poprowadzi aktywny komentator branżowy - Artur Kurasiński.

FF: Czym dzisiaj jest komunikacja marek z konsumentem? Czy marki można nazwać nowym medium?

Artur Kurasiński: Komunikacja jest taka sama, jak była. Zmieniają się tylko narzędzia: kiedyś dominował ATL a teraz jego miejsce zastępują low-costowe media społecznościowe. Zmieniają się też akcenty w komunikacji: zamiast uruchamiać reklamę w telewizji tworzy się kampanię wielokanałową opartą głównie o digital. Marki są bliżej ludzi, klientów i „mówią do nich”. Na Twitterze czy Facebooku można „zagadać” do marki i liczyć, że ta nam odpowie - i to jest fundamentalna zmiana w stosunku do ostatnich 10 lat.


FF: Czy VR ma potencjał znokautowania świata marketingu i czy jako produkt niszowy zawładnie masową wyobraźnią?

Artur Kurasiński: VR jest bardzo młodą technologią i stosunkowo mało jeszcze znaną - przypadki użycia, kampanie czy paradygmaty związane z wirtualną rzeczywistością dopiero będą tworzone. VR, ale także AR i zdjęcia 360 stopni – jest na etapie takim, jakim branża mobilna była w 2000 roku. Rynek pełen był wizjonerów, którzy mówili, że mobile będzie ważny – wtedy podobnie jak teraz w przypadku VR nie było urządzeń, masowej adpocji ani danych analitycznych. Ktoś uwierzył jednak w potencjał, jaki niesie mobile, a Steve Jobs w 2007 roku zrewolucjonizował całą branżę wraz z debiutem pierwszego iPhone’a. VR to dopiero czeka.


FF: Mówi się o Millenialsach, że są pierwszym pokoleniem wychowanym cyfrowo – czy rośnie nam pokolenie wychowane VR-owo?

Artur Kurasiński: Nie sądzę. Millenialsi mają takie same możliwości poznawcze jak generacja BabyBoomersów. VR to nie jest proste korzystanie ze smartfona tylko dość angażujący kontakt z technologią. W tym przypadku pokolenie 30 i 40 latków ma takie same możliwości korzystania oraz poznawania. VR jest wręcz demokratyzującym narzędziem – tam nie ma mechanizmów jak na przykład ma Snapchat, powszechnie krytykowany przez osoby dorosłe ze względu na swoją specyfikę i brak – ich zdaniem – logiki.


FF: Dlaczego warto wśród tylu wrześniowych wydarzeń wybrać właśnie Filmteractive?

Artur Kurasiński: Warto być z nami w Łodzi pod koniec września, ponieważ to będzie wyjątkowa możliwość zobaczyć i posłuchać specjalistów oraz doświadczonych praktyków z różnych części świata. Ja osobiście liczę na owocne rozmowy w panelu dyskusyjnym i oczywiście networking w części kuluarowej.
Artur Kurasiński
Autor bloga blog.kurasinski.com, przedsiębiorca, zawodowo zajmuje się analityką YouTube’a (współtwórca narzędzia Fokus oraz MUSE). Współtworzy cykl spotkać dla przedsiębiorców Aula Polska oraz konkurs Aulery. Prowadzi również vloga gdzie tworzy program „Seria z AK74”. Skupia się na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger, vloger oraz aktywny komentator branżowy.

www.filmteractive.eu Kopiuj tekst

Udostępnij

Filmteractive z akredytacją DIMAQ